1. Niska cena za pełny zestaw.
2. Krótki czas realizacji oraz szybka dostawa.
3. Tanio i szybko się montuje.
4. Duży wybór projektów: domki ogrodowe, letniskowe, sauny (łaźnie), domy całoroczne (ocieplone) z podwójnej ściany, domki narzędziowe, altany, garaże, wiaty samochodowe, domy energooszczędne klasy A i A+.
5. Wykonujemy projekty zamówień indywidualnych.
6. Domek drewniany może służyć jako miejsce dla: sprzętu ogrodowego albo innego sprzętu gospodarstwa domowego, rekreacji, mini biura, ćwiczeń sportowych, relaksacji i.t.d.
Zdrowe i kojące otoczenie. Pozostała w iglastym drewnie żywica zawiera olejki eteryczne, które pozytywnie oddziałują na drogi oddechowe i płuca ludzi mieszkających w drewnianym domku letniskowym lub domu. Drewno nie wywołuje alergii, ustalono, że kolor naturalnego drewna pozytywnie wpływa na stan psychiczny człowieka, uspokaja system nerwowy i duszę, tworzy korzystne warunki dla pełnowartościowego wypoczynku.
Naturalna wilgotność powietrza. Drewniane domki utrzymują naturalny bilans wilgoci wewnątrz budynku. Jeżeli w pomieszczeniach gromadzi się wilgoć, drewniane ściany pochłaniają ją. Po osuszeniu pomieszczenia drewno oddaje wilgoć z powrotem. W takim domku letniskowym lub domu, w odróżnieniu od budynków innego typu (murowanych, betonowych), powietrze nie osusza się. Właściwość drewna polegająca na kumulacji nadmiaru wilgoci oraz oddawaniu jej pomaga utrzymywać optymalną temperaturę w pokojach.
Elektrostatyczność.
W pomieszczeniach drewnianego domku, nie unosi się kurz. Elektrostatyczne właściwości drewna nie pozwalają, aby w pomieszczeniu gromadziła się energia elektrostatyczna, z powodu której w powietrzu unosi się kurz. Jeżeli w pomieszczeniu jest dużo kurzu, może on wywołać alergię. Dlatego dla ludzi mających alergie zaleca się mieszkać w drewnianych domach.
Ekologiczność. Dzisiejsze pojęcie oszczędzania energii ma o wiele szerszy zakres niż bezpośrednie koszty energetyczne na ogrzewanie / ochładzanie / wietrzenie domu. W pojęciu energetycznym drewniane budynki są bardziej „zielone” z powodu wielu okoliczności:
- wykorzystywany jest odnawialny surowiec budowlany – drewno;
- mniej nakładów energetycznych i pracy podczas obróbki drewna od momentu wyrąbania do montażu;
- wewnętrzne ściany drewnianych budowli najczęściej nie potrzebują dodatkowego wykończenia, w ten sposób oszczędza się surowce i nakłady pracy;
- używa się mniej metalowych elementów mocujących, dlatego energia związana z ich produkcją jest o wiele mniejsza;
- ocieplone drewniane domki zużywają mniej energii.
Tak, wykonujemy projekty zamówień indywidualnych. Także istnieje możliwość zmiany planu oraz innych parametrów domków standardowych (szerokość, długość, kat nachylenia dachu i.t.d.). Wyślij swój projekt z rysunkiem (może być rysowany ręcznie), a my zrobimy wycenę i zaproponujemy najlepszą cenę. Przecież to nic nie kosztuje!
Cena montażu jest obliczana oddzielnie dla każdego modelu i zależy od wielkości.
Termin wykonania zamówienia zależy od pory roku oraz potrzeb klienta. Wykonanie standardowego projektu średnio zajmuje 7 - 10 tygodni liczony od dnia otrzymania zaliczki.
Tak, drzewa iglaste są długotrwałym materiałem budowlanym. Drewniany domek letniskowy, altanka lub dom wyprodukowany według współczesnych technologii oraz odpowiednio pielęgnowany mogą służyć bardzo długo, jeżeli będzie pielęgnowany w odpowiedni sposób. Duży wpływ na przedłużenie okresu eksploatacji drewnianych konstrukcji mają różne narzędzia konstrukcyjne:
- produkując domki letniskowe, garaże, altanki, domki narzędziowe oraz domu klasy A trzeba używać suche drewno o wilgotności 14-18 %;
- zbudowaną drewnianą budowlę obowiązkowo należy zaimpregnować i pomalować;
- powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby do drewnianych elementów miało dojście powietrze i żeby one dobrze się wietrzyły;
- należy dążyć do tego, aby nie powstawał kondensat;
- należy używać drewno sosnowe i jodłowe z regionu północnego;
- wystające na zewnątrz drewniane elementy należy montować w taki sposób, aby nie utrzymywała się i dobrze ściekała woda.
1. Każda drewniana budowla wyprodukowana przez Eko Architektura sp. z o.o. posiada szczegółowo opisaną instrukcję montażu, w oparciu o którą proces budowy będzie naprawdę prosty i łatwy;
2.Montaż domków letniskowych, altanek, sauny (łaźni), ocieplanych domów o podwójnych ścianach, domków narzędziowych, garaży, wiat samochodowych oraz innych, domków dziecięcych, domów energooszczędnych klasy A oraz innych budowli drewnianych mogą wykonać nawet 1-2 osoby, w zależności od wielkości modelu i projektu;
Konstrukcje drewnianych budowli nie są ciężkie, można je przenieść na właściwe miejsce własnoręcznie i w procesie zbiórki nie trzeba wykorzystywać drogiej techniki budowlanej – dzięki temu budowa jest o wiele tańsza;
3. Montaż konstrukcji drewnianych budowli to bardzo wesoła praca, to jak klocki „Lego” dla dorosłych. Wszystkie elementy produktów Eko Architektura sp. z o. o. są identyfikowane, mają etykiety z opisami, dlatego to bardzo pomaga i przyśpiesza prawidłowy montaż. Drewniane elementy mają dokładną długość i są kompletne, dlatego nie wymagają dodatkowego wykończenia – trzeba je tylko zmontować jak meble według załączonej instrukcji;
4. Przed przyszykowaniem miejsca budowy – fundamentu należy obejrzeć projekt modelu i określić kierunki świata;
5. Montaż fundamentu. Bardzo ważne jest, aby wymiary fundamentu były zgodne ze wskazanymi na wykresie projektu (instrukcji), tj. przekątne fundamentu powinny być równe. Jeżeli fundament jest nierówny, konstrukcje budynku wykrzywią się.
6. Po dostarczeniu produktu na miejsce budowy zalecamy drewniane elementy jak najszybciej zamontować. Jeżeli takiej możliwości nie ma, niezamontowane drewniane elementy i konstrukcje należy chronić przed bezpośrednimi promieniami słońca oraz deszczem. Montaż zalecamy wykonywać, gdy nie pada deszcz i nie ma silnego wiatru.
7. Łącząc między sobą niektóre drewniane konstrukcje trzeba wiedzieć, że drewno to materiał budowlany, na która działają następujące czynniki: temperatura, wilgotność, ilość pary w powietrzu i in., dlatego drewno rozszerza się i kurczy. Projektując swoje wyroby Eko Architektura sp. z o.o. uwzględnia te czynniki i nie mają one wpływu na końcowy produkt budowli drewnianej. W drewnie możliwe są także pęknięcia, jednak to nie ma żadnego wpływu na wytrzymałość konstrukcji budowli drewnianej, jej stabilność i funkcje.
8. Aby budowle drewniane były szczelne, Eko Architektura sp. z o.o. dodatkowo kompletuje materiały uszczelniające oraz elementy mocujące.
Budynki drewniane: domki letniskowe, domki narzędziowe, garaże, altanki, zadaszenia i inna architektura podwórkowa mogą być od 1m² do wielkości, jakiej potrzebuje klient.
Drewniane domki letniskowe, garaże oraz domy klasy A mogą być parterowe i piętrowe.
Eko Architektura sp. z o. o. produkuje nie tylko domki letniskowe (ściana pojedyncza), które są przeznaczone bardziej na sezon letni, ale też oferujemy szeroki asortyment domów z ociepleniem (podwójne ściany).
Tak, możemy zaoferować różne warianty fundamentów.
Dla modeli grubości ścianki od 34mm oferujemy okna, drzwi i bramy garażowe z klejonego (mikrowczepy) drewna sosnowego lub świerkowego. Pakiety szybowe w domkach letniskowych i ogrodowych są na szybie podwójnej, szkło zespolone. Podane na rysunkach parametry stolarki okiennej i drzwiowej (drzwi i bramy garażowe) przedstawiają wymiar zewnętrzny całego elementu wraz z ramą / ościeżnicą. Światło otworu użytkowego będzie odpowiednio mniejsze. W przypadku niejasności zapytaj opiekuna handlowego o rozszerzenie tematu.
W zależności od wielkości powierzchni modelu oraz zestawu, montaż konstrukcji średnio trwa: o powierzchni do 7 m2 – średnio 1 dzień; do 20 m2 montaż średnio trwa 2 dni; do 36 m2 montaż średnio trwa 3 dni; do 45 m2 montaż średnio trwa 4 dni; do 60 m2 montaż średnio trwa 7 dni; do 90 m2 montaż średnio trwa 14 dni; w sprawie większej powierzchni prosimy o kontakt z naszymi handlowcami, którzy udzielą pełną informację.
Drewniane budynki są produkowane ze ścian o następującej grubości: 34 mm, 44 mm i 58 mm;
Ciepłe domki letniskowe i drewniane domy o oszczędności energetycznej klasy A są produkowane z podwójnych ścian o następującej grubości: 34+34 mm; 44+44 mm oraz 58+58 mm.
Jeden z przykładów grubości ściany z ociepleniem może być: ściana drewniana 34 mm + 100 mm ocieplenie + ściana drewniana 34 mm = 168 mm lub Drugi przykład: grubość ściany z ociepleniem może wynosić 44 mm + 150 mm ocieplenie + drewniana ściana 44 mm = 238 mm. Z podanych przykładów widać, że grubość ścian oraz grubość ocieplenia może być dostosowana do potrzeb indywidualnych każdego klienta i zaprojektowana zgodnie z normami wymaganymi w każdym regionie.
W razie potrzeby można u nas zamówić zestaw ocieplenia do podłógi, ścian, dachu.
Drewniane budynki głównie różnią się następującymi właściwościami:
- grubością ścian (pojedyncza ściana, dwuścienne, które różnią się ociepleniem);
- zawartością zestawów;
- designem okien i drzwi (dzielone szyby, szyby jednolite) oraz ilością;
- wyglądem architektonicznym (dachy dwuspadowe, jednospadowe, czterospadowe)
Bardziej szczegółowa informacja o różnicach modeli podana jest w opisach produktów.
UPRZEJMIE ZAPRASZAMY DO NAS NA ROZMOWĘ, W CZASIE KTÓREJ PODAMY ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PAŃSTWA PYTANIA DOTYCZĄCE BUDOWLI DREWNIANYCH (DOMKÓW LETNISKOWYCH, GARAŻY, ALTANEK, DOMÓW KLASY i itd.). ZAWSZE CZEKAMY NA PAŃSTWA POD ADRESEM: